4-LATKI Z WIZYTĄ W POWIATOWEJ KOMENDZIE POLICJI
Powiązane galerie:
01.04.2014

Przedszkole Niepubliczne "Donald" w Nakle

11-stego marca 4–latki z przedszkola „Donald” odwiedziły nakielskich policjantów. Zwiedzanie komendy zaczęły od dyżurki, w której policjant dyżurny odbiera wszystkie zgłoszenia. 4–latki miały okazję obejrzeć, choć tylko z daleka, areszt, jak również zasiąść w radiowozach. Dzieci poznały policyjnego psa, który popisał się przed nimi swoimi umiejętnościami. Przedszkolaki odwiedziły „niebieski pokój”, w którym przesłuchiwane są dzieci, mogły również popatrzeć przez tzw. „weneckie lustro”. Duże zainteresowanie wzbudziło umundurowanie policjanta oraz sprzęt, którym policjanci posługują się w codziennej pracy. Dzieci chętnie przymierzały policyjne czapki, ochraniacze, kaski. Dowiedziały się również, jak ważne jest noszenie odblasków. Wizyta Powiatowej Komendzie Policji w Nakle okazała się wspaniałą przygodą. Nasi przemili przewodnicy ujawnili nam wiele tajników pracy policjanta, ukazując, jak ważny i potrzebny jest ich zawód. Z głowami pełnymi wiedzy i nowych wrażeń wróciliśmy do przedszkola. To było niesamowite spotkanie, które będziemy długo wspominać.

mgr Agnieszka Kamińska

Wyszukiwarka portalowa