SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ
04.04.2014 M. L.B. 4371
grafika
Powiązane galerie:
grafika
04.04.2014

87

Przedszkole Niepubliczne "Donald" w Nakle

Dzieci z przedszkola „DONALD” odwiedził pan Sławomir Głowala- twórca instrumentów etnicznych z różnych stron świata, z którym przedszkole współpracuje od lat.

 Pan Sławek w swoim pokazie przybliżył dzieciom brzmienie i wygląd „egzotycznych” instrumentów. W łatwy sposób przedstawił jak wykonuje się bongosy z pnia drzewa.

Dzieci miały możliwość gry na digeridoo czyli długiej tubie , której dźwięk przypominał odgłosy słonia. Oprócz tego dzieci mogły zobaczyć djembe- bębenek w kształcie grzyba, kalimbę- deseczkę z drucikami, z której prowadzący wyczarował piękną kołysankę oraz rurę deszczu- zaczarowaną tubę, w której zamknięto krople deszczu jak określiły to przedszkolaki.

Prawdziwą frajdą było granie na wielkich bębnach, które były o wiele większe od naszych maluchów, które musiały wejść na krzesełko by uderzać w instrument . Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w pokazie i nagrodziły pana Sławka brawami, a nowo poznane instrumenty o oryginalnej nazwie i barwie dźwięku na długo pozostaną w ich pamięci.

mgr Anna Kotowska-Kowalska

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane