UDZIAŁ W PROGRAMIE "RADOSNE PRZEDSZKOLE"
07.05.2014 M. L.B. 5351
grafika

                                                                                                                                        "Program "RADOSNE PRZEDSZKOLE"                                                        jest pierwszym ogólnopolskim programem organizowanym na tak wielką skalę, który wspiera nauczycieli w ich codziennej pracy i nie wymaga dodatkowego nakładu pracy (np. w postaci tworzenia sprawozdań). Celem programu jest uczynienie przedszkola miejscem, gdzie dzieci będą mogły rozwijać  zdolności manualne a dzięki wspólnym zabawom ich integracja z innymi dziećmi jak i nauczycielami będzie znacznie łatwiejsza, a jednocześnie sprzyjająca rozwijaniu właściwych zachowań i socjalizacji. Program jest adresowany do dzieci oraz nauczycieli przedszkoli.  Dzięki programowi "RADOSNE PRZEDSZKOLE" Państwa przedszkole stanie się nie tylko miejscem integracji dzieci, lecz także miejcem budowania więzi pomiędzy dziećmi i  ich nauczycielami. Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu na grach i zabawach poprawią się wspólne relację pomiędzy nimi. Ze wszystkich przedszkoli w całej Polsce zostanie kilkaset przedszkoli, które przystąpią do programu i stworzą elitę najlepszych przedszkoli w Polsce.

      Dla przedszkoli, które przystąpią do programu, będą udostępnione gry i zabawy dla dzieci , mające na celu wzmocnienie więzi pomiędzy nauczycielami i dziećmi, a także dziećmi pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Udostępnione materiały nauczyciel będzie mógł wykorzystywać, kopiować i wymyślać podobne rozwiązania. Dzięki wspólnym grom i zabawom nauczycieli i dzieci, lepiej się oni poznają i miło spędzą razem czas. Również dzieci niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w części zabaw, ponieważ zostały one przemyślane również dla nich.

       Końcowym etapem programu będzie głosowanie nauczycieli i rodziców na zajęcia prowadzone przez przedszkole. To właśnie rodzice najlepiej wiedzą, czy czas spędzony przez ich dzieci w przedszkolu podobał się im czy nie. Rodzice będą mogli wejść na specjalnie przygotowaną stronę i oddać głos na przedszkole do którego uczęszcza ich dziecko.        Przedszkola, które otrzymają najwyższą punktacje od rodziców, wygrają nagrody."

 

więcej na stronie

 

radosne-przedszkole.edu.pl

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane